Karwieńskie Błoto Drugie
Ul. Wczasowa 53
84-105 Karwia

510 747 454, 609 793 954

ZAREZERWUJ NOCLEG U NAS!

Atrakcje w okolicy

To kilka propozycji na spędzanie wolnego czasu nad morzem:

1) SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ PIAŚNICĄ W DĘBKACH ( od nas ok. 14km. )

Spływ jest długości ok. 7km i trwa ok. 2,5 godz, podczas którego można podziwiać Piaśnicę jej faunę i florę. Podczas spływu można zobaczyć dzikie zwierzęta np. sarny.

2) JEZIORO ŻARNOWIECKIE ( OD NAS OK. 21 KM. )

Jezioro Żarnowieckie położone jest w północnych Kaszubach. Zajmuje 1476 ha powierzchni, a jego długość to 7km. Jezioro jest płytkie- maksymalna głębokość przekracza niewiele ponad 6m. Z odległym 5km. Morzem łączy je rzeka Piaśnica. Największym atutem jeziora jest czysta woda oraz piaszczysta plaża. Jezioro jest także rajem dla wędkarzy!  W jeziorze pływają szczupaki, liny, leszcze, okonie, płocie, srebrzyste karasie, sumy, węgorze i wiele innych.

3) LATARNIA MORSKA W ROZEWIU ( OD NAS OK. 14 KM. )

Latarnia morska na przylądku Rozewie to jedna z najstarszych budowli na pomorzu. W środku latarni znajduję się małe muzeum. Budowla udostępniona jest do zwiedzania, z jej szczytu można podziwiać panoramę okolicy. Przy latarni można zwiedzić maszynownię, stoją tam również dwa pomniki: - popiersie Stefana Żeromskiego -pomnik ustawiony na pamiętkę obięcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920r. Nieopodal jest druga latania ale nieczynna. Informacje o latarni : -wysokość 32,7 m -wysokość światła 83,2 m n.p.m -zasięg światła 26 Mm.

4) WESOŁE MIASTECZKO WE WŁADYSŁAWOWIE ( OD NAS OK. 22KM )

Największą atrakcją Lunaparku Sowiński jest najwyższa w Polsce kolejka górska. Jest również kilka ekstremalnych atrakcji np. : condor, space loop czy splash shake. Można wejść do pałacu śmiechu lub do zamku strachu. Wrażenie robi również dom do góry nogami.

5) OCEAN PARK WE WŁADYSŁAWOWIE ( OD NAS OK. 25KM. )

Cały kompleks zajmuje ok. 20ha powierzchni. Główną ekspozycję stanowią modele żyjących pod wodą ssaków i ryb np. rekiny, delfiny, foki, orki, żółwie, ośmiornice. Największy podziw wywołuje ogromny wieloryb w naturalnej wielkości. Zbudowano tu również Wioskę Rybacką. Zobaczyć można też wystawę rzeźbionych ryb. Dodatkowo w akwariach można zobaczyć żywe tropikalne ryby a nawet rekiny. Na tarenie parku znajduje się ogromny plac zabaw i ściana wspinaczkowa. Odbywają się tu też koncerty.

6) LABIRYNT W POLU KUKURYDZY W SWARZEWIE ( OD NAS OK. 25KM. )

Labirynt zajmuje 2,5 ha powierzchni. Atrakcje urozmaicają: -ogromny spodek UFO -helikopter - Monster Truck -dmuchany zamek dla dzieci -zwierzątka – autobus do góry nogami

7) PARK EWOLUCJI W SŁAWUTÓWKU ( OD NAS OK. 27KM. )

W parku można przejść się przez ścieżkę dinozaurów. Można obejrzeć krótki film w kinie prehistorcznym. Największą atrakcją jest multimedialny seans 7D w batyskafie, podczas którego spotkasz się oko w oko z mieszkańcami mórz i oceanów .

Ale jest tu mnóstwo innych atrakcji. Będąc na Fieście pomożemy Państwu wybrać coś dla siebie !